חיפוש באתר

חדשות

תכנית סל תרבות

סל תרבות הינה תוכנית משותפת של משרד החינוך, החברה למתנ"סים והרשויות המקומיות. משרד החינוך יזם את סל תרבות ארצי כתוכנית מובילה בחינוך לאמנות. הוא זה שמתקצב אותה ודואג להחלתה על כלל אוכלוסיית התלמידים בכל רחבי הארץ. הרשויות המקומיות אחראיות למימוש התכנית ולביצועה. החברה למתנ"סים אחראית על סל תרבות בזאת שהיא משמשת כמסגרת ארגונית בעבורו. תכירו את דניאלה ביטון מנהלת סל תרבות ישובית במרכז הקהילתי פסגות השבע תחת ניהולו של מיימון בן חמו מנהל המרכז. 
דניאלה, שעושה את עבודתה במסירות ובנאמנות לתפקידה, מתנהלת מול הרכזות של בתי הספר השונים שהן בדרך כלל רכזות החברה הכפופות לה. אלה מבקשות ממנה מופע מסוים לכיתות מסוימות וזאת מוצאת את המופעים הטובים ביותר עבורן,
כשבהמשך מנהלת סל התרבות קובעת עם הרכזות תאריך מתאים לבית הספר ולאמן. 
בקיץ, הרכזות הולכות לראות מופעים שונים בימי מרתון שהמנהלת שולחת להן בתחילת כל שנת לימודים. לבסוף המנהלת נפגשת עם הרכזות ושומעת איך עברה השנה וקובעים מה יהיה הרפרטואר של השנה החדשה. 
בגני הילדים הדבר שונה. ההתנהלות של מנהלת סל תרבות הינה מול הגננות והן אלה שבוחרות את הפעילות השנתית. 
בימים הללו מתקיימים במסגרת סל תרבות בעיר בית שמש מפגשי ספרות עם הסופרת נעמי שמואל בבתי הספר: שפות ותרבויות, לוין, ז'בוטינסקי ועוד, שבהם התלמידים נחשפים לעולמה ולספריה של הסופרת, ולעולם הספרות והאיור בכלל. 
בחודש ינואר האחרון, התקיימו הצגות במסגרת סל תרבות בעיר "איתמר הילד העברי הראשון" "מייד אין יזראל" שבהן צפו תלמידים מבתי הספר היסודיים מכיתות ג' -ד' וגם מכיתות ה' - ו'. כשכיום רצה ההצגה "האריה והעכבר" להנאתם של ילדי הגנים השונים בעיר. 
סגן ראש העיר והממונה על המתנ"סים שמואל גרינברג עם מנכ"ל הרשת עמית קדמון רואים בתוכנית סל תרבות וברשת המרכזים הקהילתיים כגוף שמחבר, מאחד ומקשר בין כל הקהילות בעיר ולמען התושבים, דרך הנגשת כל הפעילויות החינוכיות והתרבותיות ועד להגעתם אל כל ילדי ותושבי העיר בית שמש רבתי.
 

צרו קשר:
  • דרך יצחק רבין 21
  • בית שמש
  • 02-6335873
  • פקס: 02-9991254
קישורים:
מתנסנט חוגים